SAĞLIKTA AKREDİTASYON STANDARTLARI DANIŞMANLIĞI (SAS)

Resim

Sağlık Bakanlığınca yayınlanan 2019/10 nolu Genelge ile sağlık hizmeti sunucularının basamaklandırılması yeniden düzenlenmiştir.

İlgili düzenlemeye göre 3.Basamak sağlık kuruluşları 3A ve 3B Grubu hastaneler olarak 2 grupta tanımlanmıştır. Üçüncü basamak hastanelerin basamaklandırıldıkları grupta devam edebilmeleri için akredite olmaları gerekmektedir. Bu genelgenin yayımlandığı tarih itibariyle 2 yıl içerisinde bu sürecin tamamlanması beklenmektedir. Genelgede bahsi geçen; “TÜSEB veya Bakanlıkça onaylanmış” uluslararası tek akreditasyon standart seti SAS (Sağlıkta Akreditasyon Standartları) Akreditasyonudur. Aynı zamanda TC Ekonomi Bakanlığınca yayımlanan Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğkapsamında yayımlanan teşvikler listesine (EK A-20) SAS Akreditasyonu dâhil edilmiştir ve hastane tarafından yapılan harcamaların belli bir kısmının teşvik kapsamında hastaneye geri ödenmesi  (09/11/2016) söz konusudur.

·Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS) kalite belgelerine yönelik olarak müracaat ve doküman inceleme giderleri

·Belgelendirme tetkik giderleri

·Belge kullanım ücretleri

·İlk yıla ait kayıt ücretleri

·Danışmanlık giderleri, Eğitim giderleri %50 oranında ve belge başına en fazla 50.000 ABD Doları tutarında karşılanır.

(Bu madde kapsamındaki danışmanlık/eğitim giderleri, her bir belge için en fazla 15.000 ABD Doları tutarında desteklenir.)

 

BUDAK DANIŞMANLIK olarak Akreditasyon yolculuğunuzda deneyimli uzman kalite ve yönetim danışmanlarımızla birlikte çözüm ortağınız olmaktan memnuniyet duyarız. 


 

Türkiye: +90 242 255 54 24
info@budakdanismanlik.com
www.budakdanismanlik.com © Tüm Hakları Saklıdır - 2013
X